Przekształcanie nauczania i uczenia się

iPada kochają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Stwarza on wprost nieograniczone możliwości nauczania i zdobywania wiedzy dzięki potężnym aplikacjom Apple, aplikacjom edukacyjnym w App Store, których jest ponad 750001, interaktywnym książkom o dowolnej tematyce w iBooks oraz olbrzymim zasobom iTunes U – takim jak materiały do kursów, wykłady i filmy stworzone przez ekspertów z całego świata.

 

 

 

 

iPad zmienia wszystko – Także szkołę

iPad pobudza kreatywność i umożliwia praktyczną naukę dzięki funkcjom, których nie ma żadne inne narzędzie edukacyjne. Bogactwo aplikacji, interaktywnych książek, wirtualnych wycieczek, filmów i innych materiałów to niezrównana oferta dla wszystkich uczniów — niezależnie od zaawansowania i stylu nauki. A przecież nawet bez tego wszyscy i tak kochają iPada.

IPAD W EDUKACJI

Aplikacje, które są klasą dla siebie

W App Store można znaleźć ponad 75 tysięcy aplikacji edukacyjnych stworzonych specjalnie dla iPada, które zmieniają oblicze współczesnej uczelni — z perspektywy studenta i nauczyciela.

iTunes U

iTunes U to specjalny dział iTunes przeznaczony wyłącznie na najlepsze treści edukacyjne. Są tu niezliczone wykłady, filmy, książki i inne wspaniałe materiały. A do tego wszystkie dostępne są bezpłatnie.

iBooks

W serwisie iBooks można znaleźć mnóstwo publikacji przydatnych w nauczaniu praktycznie każdego przedmiotu. A ponieważ wiele z oferowanych książek stworzono specjalnie dla iPada, to kontakt z nimi jest wspaniałym doświadczeniem interaktywnym, które nie ogranicza się tylko do lektury. To prawdziwa skarbnica lektur dla dzieci, klasycznych powieści, biografii, poradników i wielu innych książek, zawierających galerie zdjęć, obiekty trójwymiarowe, które można obracać i oglądać ze wszystkich stron, oraz nagrania audio i wideo.

Wbudowane ułatwienia dostępu

iPad zawiera innowacyjne technologie i ułatwienia dostępu, takie jak VoiceOver, AssistiveTouch i Dostęp nadzorowany, które radykalnie zmieniają warunki, w jakich uczą się osoby o szczególnych potrzebach.

Pages, Numbers i Keynote

Mając do dyspozycji iPada z tymi potężnymi bezpłatnymi aplikacjami2, uczniowie mogą pisać teksty, analizować dane i prezentować wyniki w porywający i twórczy sposób.Każda aplikacja zawiera szablony, dzięki którym korzystanie z niej jest od samego początku niezwykle proste i wygodne.

iMovie i GarageBand

Korzystając z iPada i tych aplikacji, uczniowie mogą zmienić zwykłą pracę zaliczeniową lub projekt badawczy w coś wyjątkowego i wykonywać wszelkie wyznaczone im zadania w kreatywny i nowatorski sposób. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Nauczyciele nauczycielom

Warsztaty Rozwoju Zawodowego Apple (Apple Professional Development) uczą, jak włączyć produkty Apple do programu nauczania i całego środowiska dydaktycznego, a w efekcie — pogłębić i wzbogacić procesy nauczania i przyswajania wiedzy.

Technologia informatyczna w klasie

Wdrożenie iPada w obrębie całej instytucji nigdy nie było prostsze. Kompleksowe rozwiązanie do wdrażania i rejestracji iPada, a także zakupu i rozdzielania aplikacji oraz książek sprawia, że uczniowie i nauczyciele mogą szybko zacząć korzystać z nowych, wspaniałych możliwości.

Top