09.04.2015

autor: pawels

Co nowego w MacBook’ach Air i Pro?

W marcu tego roku firma Apple postanowiła odświeżyć 13-calowe MacBook’i Pro z wyświetlaczem Retina. Zastosowano nowe procesory 5 generacji Intel Core i5 i i7, oraz zintegrowane karty Intel Iris Graphics 6100.

Wprowadzono również prawie dwukrotnie szybszą pamięć flash i wydajniejsze baterie. Warto również wspomnieć o nowym gładziku Force Touch, który dzięki wykrywaniu poziomów nacisku daje jeszcze lepsze możliwości pracy.

Odnowione zostały również MacBook’i Air, obecnie wyposażone w procesory Intel Core i5 i i7 piątej generacji oraz zintegrowane karty Intel HD Graphics 6000. Technologia złącza Thunderbolt 2, jaka jest stosowana w MacBook’ach pozwala na zwiększenie transferu do 20Gbps (dwukrotnie większa przepustowość w stosunku do pierwszej generacji). MacBook’i Air 13-calowe są również wyposażane z dwukrotnie szybszą pamięć flash.

Nowość – gładzik Force Touch, wprowadzony w 13-calowych MacBook’ach Pro z wyświetlaczem Retina, umożliwia nowy poziom pracy i jeszcze lepszą interakcje użytkownika z komputerem. Został wyposażony w czujniki, które mierzą siłę nacisku, przez co reaguje płynnie na każde kliknięcie niezależnie od miejsca kliknięcia.

Teraz użytkownik uruchamia nowe funkcje klikając mocniej na gładzik, który potrafi też odpowiadać na niektóre działania, poprzez wysyłanie sygnałów dźwiękowych.

Każdy nowy Mac ma preinstalowany system OS X Yosemite. Najnowszy system zaprojektowany jest całkowicie od nowa, a co za tym idzie charakteryzuje się nie tylko modnym wyglądem, ale też udoskonalonymi aplikacjami i świetną integracją z urządzeniami iOS.

Warto dodać, że kupując komputer Mac użytkownik otrzymuje za darmo aplikacje iMovie, GarageBand, iPhoto, Pages, Numbers i Keynote. Dzięki iMovie możemy robić niesamowite filmy. GarageBand pozwala stworzyć całkiem nową muzykę lub umożliwia naukę gry na pianinie bądź gitarze. Z kolei dzięki iPhoto możemy edytować najlepsze zdjęcia. Pages, Numbers and Keynote w prosty sposób pozwalają na tworzenie, edycję i współdzielenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. System jest wyposażony w ulepszoną aplikację Zdjęcia dla OS X Yosemite, która pozwala zorganizować w bardzo prosty sposób kolekcje zdjęć i video.


Wróć do AKTUALNOŚCI

Inne artykuły

Top